O nás

O nás
Jmenuji se Radek Želina a jsem majitelem chovatelské stanice „od Vejprnického potoku“. Chovatelská stanice vznikla v roce 2004 na základě pořízení dlouhosrsté trpasličí feny Ch. Didi z Jarné (chov: Ing. Lenka Špírková). S u nás odchovanými štěňátky, potomky našich chovných fen se setkáte v Německu, Polsku, Švýcarsku ....Dne 07.03.2006 se v Naší CHS narodil první vrh, ten začínal písmenkem A (Adámek, Alík, Antonín). Porod začal v osm hodin (večer) a končil ráno ve 4 hodiny. Z tohoto spojení působí v chovu Jch. Adámek od Vejprnického potoku a v Německu Alík od Vejprnického potoku.

Naše smečka ....

Další členky naší smečky CH. Elischa od Vévody Hubetra (drsnosrstá trpasličí), C.I.E Mult. Ch. Cruella De Ville Vitoraz (drsnosrstá králičí) z Německa dovezená Jch. Jacqueline von der Forstweihe (dlouhosrstá trpasličí), dcery naší zkladatelky (Didi z Jarné) Celestýna od Vejprnického potoku (dlohosrstá trpasličí) a Eliška od Vejprnického potoku (dlouhosrstá králičí), dcera Elischy od Vévody Heberta Ilonka od Vejprnického potoku (drsnosrstá trpasličí), dcery Jacqueliny von der Forstweihe Františka od Vejprnického potoku (dlouhosrstá králičí) a Jr. Jacqueline od Vejprnického potoku (dlouhosrtá trpasličí/králičí).

Členové naší smečky jsou Jch. Adámek od Vejprnického potoku a Jch. Eduard od Vejprnického potoku synové (Didi z Jarné), Jch. Brit Tavarillin zakoupen od paní S. Zambové, Hanibal od Vejprnického potoku syn (Cruelly De Ville Vitoraz), Jr. Dragar od Vejprnického potoku syn Jacqueliny von der Forstveihe, Little Lou von Schloss Tenneberg (imp. Německo, chov. Petra Oelling)


Chovatelská stanice v roce 2009 vyhrála první místo v soutěži chovatelských stanic na Krajské výstavě v Plzni (dlouhosrstý trpasličí jezevčík)

Naše chovatelská stanice odchovává štěňátka v domácím prostředí. Každé štěňátko je očkované, odčervené, čipované, tetované (poviné v ČR) a má pas pro malá zvířata. Potomci našich jedinců jsou plně socializovaní.